Runeberginkatu 43
Puh. 045 2785 454
info@jooga.fi

Viikko-ohjelma


Maanantai

11:00-12:30 Hathajooga -Salla- 4.krs 

11:00-12:00 Pilates perustaso -Emma- 2.krs

17:00-18:00 Pilates keskitaso -Emma- 4.krs

17:15-18:45 Astangajooga -Miisa/parill. vkot, Lana/paritt. vkot - 4.krs Hoiva Shanti 29.10. Lana

17:30-19:00 Äitiysjooga -Kirsi- 2.krs  Seuraava synnytysvalmennuskerta to 25.10.

18:00-19:30 Raja-jooga -Taavi- 4.krs Hoiva Shanti  19.11., 3.12.

18:15-19:15 Pilates alkeistaso -Emma- 4.krs

19:00-20:30 Astangajoogan alkeiskurssi -Miisa- 4.krs Hoiva Shanti Marraskuun alkeiskurssi starttaa 7.11. Ilmoittaudu mukaan!  -> info@jooga.fi   

19:15-20:45 TRE - Tension Releasing Exercise -Paula- 2.krs 15.10 Nina

19:30-21:00 Jooga+pilates -Iiris- 4.krs  22.10. Sara

19:30-21:00 Joogafilosofia (Bhagavad Gita) luento (10€) -Taavi- 4.krs Hoiva Shanti  19.11., 3.12.

 

 


Tiistai

11:00-12:30 Hathajooga -Meri- 2. kerros  16.10. Emilia

11:15-12:15 Vauva & vanhempi -jooga -Jenny- 4. kerros (ohjaus 11:15-12) 

12:30-14:00 Äitiysjooga -Jenny- 4. kerros 

13:00-14:30 Seniorijooga -Kylli- 2. kerros  

16:45-17:45 Hathajooga -Emilia- 4. kerros

17:00-18:00 Astangajooga aloittelijoille -Lana (parill. vkot) / Miisa (paritt. vkot) 2. kerros  23.10.Lana

18:00-19:30 Dynaaminen hatha -Kylli- 4. kerros 

18:15-19:15 Pilates perustaso -Terhi- 2. kerros

19:15-20:45 Virtaava kehonhuolto -Tarja- Hoiva Shanti 4. kerros

19:30-21:00 Yin-jooga -Marjaana- 2. kerros 7.8.-6.11. Miisa

19:45-21:15 Hathajooga -Kylli- 4. kerros 

 


Keskiviikko

10:30-11:30 Lempeä Pilates -Emma- 2 kerros

11:00-12:30 Hathajooga -Lana- 4 kerros

17:15-18:45 Kundaliinijooga -Jivan Mukta- 2. kerros  

18:00-19:30 Hathajooga -Kylli- 4. kerros 

19:00-20:30 Lempeä Astanga -Miisa- 2. kerros

19:00-20:30 GYROKINESIS (eng.) -Jessica- Hoiva Shanti 4. kerros  Uusi tunti!

19:45-22:00 Alkeiskurssi -Kylli- 4. kerros Marraskuun alkeiskurssi starttaa ke 7.11. Ilmoittaudu mukaan! -> info@jooga.fi

 

 

 


Torstai

11:15-12:15 Äiti+vauva Jooga 2kk-12kk -Kirsi- 2. kerros

11:00-12:30 Hathajooga -Kylli- 4. kerros 

12:30-14:00 Äitiysjooga -Kirsi- 2.kerros  Seuraava synnytysvalmennuskerta 25.10.

17:00-18:00 Pilates alkeistaso -Terhi - 2. kerros 18.10. tunti 4.krs Hoiva Shanti

17:15-18:45 Dynaaminen hatha -Lana- Hoiva Shanti  18.10. tunti yhdistetty hathaan 4.krs iso sali -Kylli-

17:15-18:45 Hathajooga -Kylli- 4. kerros 

18:15-19:15 Pilates keskitaso -Terhi- 2. kerros 18.10. tunti 4.krs Hoiva Shanti

19:00-20:30 Yin-Jooga -Iiris (paritt. viikot) / Kaisa (parill. viikot) - 4. kerros   18.10. Kylli

19:30-21:00 Sound healing -Almer- 2. kerros 6.9.  25.10., 1.11., 15.11.

 

 


Perjantai

9:45-10:45 Pilates perustaso -Emma- 2.kerros

11:00-12:30 Hathajooga -Marjaana- 4. kerros 10.8.-9.11. Lana

17:00-18:30 Astanga Mysore -Miisa- 4. kerros Hoiva Shanti, kaikki tasot

17:00-18:30 Hathajooga -Marjaana- 4. kerros  19.10. Sara, 26.10. Emilia, 2.11. Sara

19:00-20:30 Yin-jooga -Marjaana- 4. kerros   24.8.-9.11. Miisa

19:00-21:00 Amma-ilta: Henkisiä lauluja, meditaatio, mantroja. Hoiva Shanti, 4. kerros, vapaa pääsy

 

 

 


Lauantai

10:45-12:15 Dynaaminen hathajooga -Sanna- 4. kerros  

12:30-14.00 Äitiysjooga -Sanna- 4. kerros 

14:15-15:45 Astangajooga -Miisa- 4.kerros   20.-27.10. Kukka-Maaria

16:00-17:30 Yin-jooga -Miisa- 4.kerros   20.-27.10. Kukka-Maaria

 


Sunnuntai

11:00-12:30 Jooga+pilates -Kati- 4. krs  21.10. Helena

13:00-15:00 Sound Healing -Almer- 4. krs  28.10., 4.11.

17:00-18:30 Virtaavaa kehonhuoltoa -Tarja- 4. krs   ei tuntia 21.10.

17:00-20:00 Amma-ilta: henkisiä lauluja, mediataatio, mantroja. Hoiva Shanti 4. krs, vapaa pääsy.

19:00-21:00 Yin- jooga -Marjaana- 2. krs  21.10. Kukka-Maaria,  28.10.-11.11. Eva

19:00-20:30 Hathajooga -Kylli- 4. krs